Please expand the relevant learning area and click on the person’s name you wish to email. Only staff from ‘Year Coordinators’ down are available to email, if you would like to contact anyone else, please phone 9848 0100.

 

Principal
Kath Ward

Deputy Principal – Years 7 to 9
Kylee Weadley

Deputy Principal, Years 10 to 12
Amy Palmer

Level 3 Senior School Pathways Coordinator
Gavin Palmer

Career Development
Niki Coxe

 

Head of Student Wellbeing
David Brown

Student Support Officer
Amanda Brown

Manager Corporate Services
Peter Ridge

School Officers
Nikki Stirling
Dee Thorpe
Rennae Young
Tracy Hardiman
Keir Mulder

Year 7-8
Clea Candy

Year 9-10
Ken Davies

Year 11-12
Chloe Lewis

David Beckwith
Head of Learning Area, English and HaSS

Aly Artemis
English & HaSS

Clea Candy
English & HaSS

Drew Hammond
English

Chloe Lewis
English

Alex Lekbunseng
English and Psychology

Melissa Palmer
English

Toni-Maree Richardson
English and Psychology

David Beckwith
Head of Learning Area, English and HaSS

Clea Candy
HaSS & Geography

Sarah Carver
HaSS

Max Puls
Geography

Reenie Scott
History

Darren Jacques
Head of Learning Area, Mathematics

Asha Arlandoo
Mathematics

David Brough
Mathematics

Ehsan Warasi
Mathematics

Jacinta Wright
Mathematics

Darren Jacques
Head of Learning Area, Science

Steven Bergmann
Science

Julijana Degenaar
Laboratory Assistant

Ulrike Danks
Laboratory Assistant

Jenny Findlay
Science

Lindsay Stirling
Science

Janine Terry
Science

Ehsan Warasi
Science

Gavin Palmer
Head of Learning Area, The Arts

Deb Edmondson
Drama and Dance

Jesse Millea
Music

Rachael Reid
Art

Kelly Judd
Head of Learning Area, Design & Technology

David Hay
Computing, Information Technology

Patrick McConigley
Design & Technology, Careers Education

Jodie Pollard
Home Economics

Cameron Warburton
Design & Technology

Kelly Judd
Head of Learning Area, Health & Physical Education Education

Ken Davies
PE, Basketball, Outdoor Education

Amber Nekel
AFL Trainee – 2022

Dylan Judd
PE and Health

Paul Rogers
PE, Basketball, Health and Outdoor Education

Ashleigh Davis

John Davidson

Rohani Dohe

Marion Luderitz

Lorraine Ransley

Jayne Taylor

Laura Vermeulen

Rob Jones
Aboriginal Islander Education Officer (AIEO)

Alex English
Librarian

Violet Auld
Librarian